Hjem – Noen å snakke med

Likepersoner

Vår likepersonstjeneste er et av de viktigste tilbudene vi har i Autismeforeningen i Norge (AiN). En likeperson er en person som selv har en diagnose eller er pårørende. Likepersonen gir informasjon og veiledning, slik at den andre kan ta egne valg utfra egen situasjon og virkelighet.

En likeperson er en som selv har erfaring med det du går gjennom. Det vil si at de kanskje selv har barn med ASD, eller det kan også være søsken til personer med autisme. Hvis du trenger noen å snakke med kan ofte en likeperson fra være en god samtalepartner. Likepersonen er ikke fagperson, og gir derfor ikke medisinske eller juridiske råd.

Likepersonene er også tilgjengelig for pårørende, og noen av våre likepersoner er også selv pårørende.

Likepersoner er frivillige, og vi oppfordrer alle som tar kontakt om å respektere dette og ikke tar kontakt utenfor den tiden som er spesifisert på de enkelte lokallagenes likepersonsider.

Likepersonstjenesten utføres på frivillig basis og er gratis. Alle likepersoner har gjennomgått kurs og er pålagt taushetsplikt.

Finn en likeperson

Kirsten Bergundhaugen, 48050178, kirseberrykiss@yahoo.com

Rullerende likeperson, 41 42 12 02, akershus@autismeforeningen.no

Freddy De Ruiter (autisme), 93 40 07 74, freddy.de.ruiter@smiarendal.no

Anne Cecilie Oftestad, 98026150, annececilie@hushmail.com

Kirsten Frøysaa (voksen m/autisme), 95 25 60 83

Anne Cath. Lindstrøm (barn m/autisme; søsken), 91 58 60 20, acathrine_lindstrom@hotmail.com 

Linda Ørseng , 91337189, linda_pedersen_80@hotmail.com

Terje Kristiansen, 95 92 44 35, terje.kristiansen@autismeforeningen.no

Eva Nordfjord, 93 89 96 85, eva.nordfjord@autismeforeningen.no

Josef Thu, 48 15 14 45, josef.thu@drammen.kommune.no

Frank-Erik Knudsen, 92 61 27 32, frank-erik.h.knudsen@autismeforeningen.no

Catherine Anne Forbes, 91 58 28 65, catherine.anne.forbes@gmail.com 

Gro Iren Johnsen Stenberg, 92 43 81 71, gro.i.j.stenberg@autismeforeningen.no

Bente Berg-Hansen, 98 69 97 23, be.berg.hansen@gmail.com

Jan Erik Buskop, 40 89 67 47, Janerik.buskop@gmail.com

Knut Ro Sørensen (tilgjengelig etter kl. 17), 97 07 90 96, knut.ro.srensen@dabb.no

Gunhild Berglen, 41 06 59 92, gunnhild@berglen.no

Ruth Gravdal (tilgjengelig etter kl. 17), 93 62 61 84, ruthgravdal@hotmail.com

Åslaug Kalstad, 926 63 681, aaslaug.kalstad.autisme@gmail.com

Kjersti Gaustad, 93061274, kjersti.gaustad@gmail.com

Thor Andreas Bremstad, 92 98 42 90, tahb66@yahoo.com

Ann-Christine Ekman, 92 98 37 82, ann-christine.ekman@autismeforeningen.no

Jonna Lise Skarmyr Gjerde, Gjerdsvika, 99 10 63 11, jonna.l1965@gmail.com

Marie Ødegård Gjengstø, 95217651, marjepie@hotmail.com

Laila Hauknes Thomassen, Kristiansund, 47 04 19 29, la71wi@online.no

Helene Kværnø, 47 23 75 45, telemark@autismeforeningen.no

Trond Pedersen, Ofoten, 95141157, trarthur@live.no

Marit F. Botn, 91 83 91 77, m-f-botn@online.no

Torill Nordås, Lurøy, 91 15 77 25, torill.nordaas@gmail.com

Randi Nerstad, 41 56 74 13, randi.nerstad@gmail.com

Mari Degvold, 90 63 86 27, mari.degvold@autismeforeningen.no

Anne Cathrine Hanslin, 92 60 93 40, anne.c.hanslin@autismeforeningen.no

Liv- Iris Kopperud, 93455508, liv-iris.kopperud@autismeforeningen.no

Ane Nathalie Steile, 95131427

Ann Kristin Harestad (tilgjengelig etter kl. 17), 93 00 95 53, annkristin.harestad@lyse.net

Idar Breivik (tilgjengelig etter kl. 17), 40 04 92 84, idarbreivik@gmail.com

Heidi Stenevik (tilgjengelig etter kl. 17), 916 43 226

Kontakt lokallaget på sognogfjordane@autismeforeningen.no

 Elin Normann, ehe300@yahoo.no 

Tommy Nilsen, 93 29 95 75, tommyni5@hotmail.no

Fiona Druett, 92 83 04 85, fiona.druett@autismeforeningen.no

Cecilie Andersen, 95 90 76 37, cecilie@cecilieandersen.org

Gro Børresen Rohde, 97 96 87 82, gro.rohde@autismeforeningen.no

Sondre Bogen-Straume, 90 56 89 66, sondre@ainvestfold.no

Lillian Sandnes Gotteberg, 41 42 67 15, lillian.gotteberg@autismeforeningen.no

Maria Josefsen Gundersen

Geir Mathisen, 90 68 47 20, geir.mathisen@autismeforeningen.no

Verktøykasse for tillitsvalgte