Riding foregår på oppsatte datoer på søndager som er:
2 og 16 februar 2, 16 og 30 mars 13 og 27 april 11 og 25 mai 8 juni
Klokkeslett for grupper er: 11:30, 12:45, 14:00, 15:15
Styret i samarbeid med gården fastsetter gruppene. Det vil bli sendt ut informasjonsmail i forkant av oppstart om hvilken gruppe/parti dere er tildelt.
I år har vi laget en rubrikk på om det er ønskelig å delta på stell av hest i etterkant av timen, dette krever at en er trygg på hest og kan motta instrukser og arbeide selvstendig.
Det er viktig at en møter presist til timene for å kunne delta. Dette fordi det er logistikk som skal koordineres både i forhold til hester og ledsagere.
Har dere særskilte behov vi må ta hensyn til så send en mail til linda.haugland@autismeforeningen.no så vil vi prøve å tilstrebe å finne en løsning.
Vi erfarer at ridning er en fin aktivitet for personer med ASD uavhengig av alder og funksjonsnivå. Gården sørger for ledsagere og hester, og de vil tilstrebe mest mulig kontinuitet.
Eneste kravet for deltagelse er at man har tilretteleggingsbehov, samt at man er medlem i Autismeforeningen i Norge.
Autismeforeningen Hordaland tar ikke ansvar for eventuelle skader eller ulykker, all deltagelse er på eget ansvar.
Det er mulig å låne ridehjelm om en ikke selv har sykkel eller ridehjelm.
Adressen er Bontveitvegen 501, 5229 Kalandseidet. Det er lite bussforbindelse til Bontveit og det er nødvendig med egen bil for å komme seg til gården.
Spørsmål på mail linda.haugland@autismeforeningen.no eller SMS 928 18 562
Pris 900,- kroner i halvåret.